Poradnik o Chorwacji

Coraz więcej piszę się o Chorwacji. Jedni wychwalają ją za wspaniałą pogodę, pięknę linię brzegową, mnogość wysp, a inni – malkontenci – stwierdzają, że to już nie jest to co kiedyś, że jest droga, ludzie lokalni jakby zmęczeni turystami, a tłok w większości atrakcji turystycznych zniechęca do kontemplowania zabytków i historii tego pięknego kraju.

Prawda jak zwykle leży po środku. I warto o tym pamiętać. I choć na lądzie miejsca dużo nie zostało, o tyle wyspy oraz morze Adriatyckie ciągle zachęcają turystów, ale tylko tych, którzy wybiorą się tam jachtem. Przy wyspach nie ma takiego tłoku, a i Chorwaci są tam milsi, spokojniejsi, chętniejsi do rozmów z przyjezdnymi. Takie wyspy jak Lastovo, cały archipelag wysp Kornati czy Mljet zapraszają żeglarzy, którzy wybiorą się tam na swojej Bavarii 45 Cruiser, Sun Odyssey 54 DS czy choćby na skromnym Oceanis 31. Niektórzy wolą wynająć katamaran i stawać w zatokach. To też jest ciekawa opcja, ponieważ w wielu zatokach tłoku nie ma, a na nocleg zostaje 5-6 jachtów, co jest idealną opcją, bo daje możliwość poznania nowych ciekawych osób, a także jednak czuć się bezpiecznie. Na wypadek kradzieży lub problemów z wynajętym jachtem.

Chorwacja nocą

Oferta czarterów w Chorwacji jest naprawdę szeroka, cały system rezerwacji dobrze dopracowany. Na stronach widać dokładne zdjęcia danej jednostki, którą planujemy wynająć oraz jej dokładną specyfikację. Ceny można porównywać, przebierać w portach od Dubrownika po Pula czy Split, a nawet dostać dokładną specyfikację opłat dodatkowych, nawet takich jak wynajem sternika, hostessy czy silnika do pontonu. To wszystko składa się na obraz wyjątkowo udanych wakacji, które, co ważne, są niezależne od samolotów, bo w ostateczności do Chorwacji możemy dojechać przez noc własnym autem z Polski lub autokarem. Ich trasy są tak dobrane, aby dokładnie dowozić żeglarzy do portów w dniach przejmowania i zdawania jachtu.

Dodatkowe informacje o łodziach chorwackich i ich czarterze znajdziecie na stronach:

wynajem jachtów Chorwacja – bardzo wygodna wyszukiwarka jachtów

https://www.facebook.com/YachtGuruPL/ – strona internetowa z opisami i obszerną bazą wiedzy o Chorwacji

nasz jacht